wtorek, 10 lutego 2015

31 tydzień ciąży

Mija mi 31 tydzień ciąży (jutro równy 32 tc!). Dziś rano waga wskazała 60,5 kg. Brzuch rośnie i to widać. Jeszcze mogę samodzielnie robić sobie pedicure :) oraz wiązać buty zimowe :D ach ta niezależność ;)
Cera się normalizuje, ale nadal mam wypryski na policzkach. Jedne znikają, inne się pojawiają, ale wygląda to znacznie lepiej niż przed miesiącem.


Dziś byliśmy na wizycie u diabetologa. Wyniki mam prawidłowe, ale dostałam skierowanie na posiew moczu. I tak muszę go zrobić, więc żadna różnica. Niczego nowego się nie dowiedziałam. Mam nadal stosować zdrową dietę dla cukrzyków (dla słodkich mam) i zapisywać wyniki. Początki były trudne, ale teraz już się przyzwyczaiłam. Opuszki palców stały się już mniej wrażliwe na kłucie, więc cały "zabieg" jest szybszy i mniej uciążliwy. Odnieśliśmy jednak z Filipem wrażenie, że Pani Diabetolog trochę przesadza jeśli chodzi o dietę. Gdy mój lekarz prowadzący ciążę widział wyniki cukru - był zadowolony. Tego się trzymamy :) Nie ma co zbytnio wariować. Jemy zdrowo. Poza tym wyszła ciekawa rzecz... Kupując chleb w Hercie, mogłam zjeść dwie kanapki chleba i czasem przekraczałam normę, a teraz kupuję chleb w innej piekarni - u Jaworskich - i mogę zjeść 3 kromki chleba i cukier mam w normie. Szok.

Moja krzywizna w 31 tc

Ostatnio nagminnie próbujemy różnych rodzajów mleka roślinnego. Na początku w naszym koszyku zakupowym można było znaleźć mleko sojowe, teraz na tapecie mamy również mleko migdałowe, a w kolejce czeka mleko kokosowe (owsiane będzie kolejnym zakupem ;)). Jeśli chodzi o mleko sojowe, to trzeba trafić na dobrą markę. Nam smakuje jedynie mleko Alpro. Marka Alpro ma wiele pozycji mleka sojowego, ale my kupujemy Alpro unsweetened. W koktajlach owocowych, które przygotowuję dla siebie i Filipa, nie czuć w ogóle, że są przygotowywane na mleku roślinnym. Często nawet wydaje mi się, że są lepsze niż na zwykłym mleku, a już na pewno lepsze niż na jogurcie naturalnym.

Mleko roślinne

Dziś dotarło do mnie kolejne zamówienie z Apteki Gemini:


Lp.Nazwa

IlośćJ.m.Kwota
1MEDELA, Calma, smoczek z butelką, 150ml


1szt.47,89
2MEDELA, butelka do przechowywania pokarmu, 3x150m


1szt.31,99
3Czopki glicerolowe Farmina, 2g, 10 sztuk


1szt.3,59
4Wkładki higieniczne BELLA PANTY Herbs z babką lancetowatą 60 sztuk


1szt.5,99
5Wkładki na pieluszki tetrowe jednorazowe, 18x31cm, 100 sztuk


1szt.6,49
6NUK, wkładki laktacyjne Classic, 36 sztuk + 36 sztuk w prezencie


1szt.13,99
7DISNEMAR, woda morska w aerozolu do nosa dla dzieci, 25ml


1szt.13,99


Jak zwykle zapomniałam o zamówieniu Octaniseptu... Poza tym mogę uznać, że to, co mieliśmy zakupić w aptece, zostało zakupione! :) Teraz pozostaje nam zakup termometru bezdotykowego, ręcznika dla maleństwa i dla mnie, wanienki oraz ubranek. Przydałaby mi się również walizka na kółkach do szpitala - dla wygody, ale zobaczymy jak to będzie z jej zakupem.

Teraz przed nami czyszczenie pralki. W końcu trzeba poprać rzeczy dziecka, które już zakupiliśmy, albo dostaliśmy. Pierwszy raz będę używała płatków mydlanych. Jestem niezmiernie ciekawa jak się u nas sprawdzą.

TośkoWóz

Kolejnym punktem na liście "do zrobienia" (albo "to do" - jak wolę mówić ;)) jest zakupienie płynu do mycia wózków i zajęcie się odświeżaniem "dzieckowozu", który dostaliśmy w spadku :)


Buziaki,
Agnieszka