sobota, 6 grudnia 2014

Bielizna ciążowa

Do tej pory nie inwestowałam w bieliznę ciążową dlatego, że wiedziałam iż zarówno piersi jak i inne części ciała za moment będą większe. Nosiłam staniki ciążowe, które dopasowały się do wielkości piersi.

Obecnie mam okazję pierwszy raz przetestować bieliznę marki BabyOno dla kobiet w ciąży. Wybrałam biustonosz dla matek karmiących i kobiet w ciąży oraz  figi ciążowe pod brzuch, obie pozycje w kolorze neutralnym.


Pierwsze wrażenia - biustonosz

Na opakowaniu można przeczytać, że biustonosz jest bezszwowy, hipoalergiczny, idealnie dopasowany oraz że posiada odpinane miseczki. Został uszyty z materiałów o właściwościach bakteriostatycznych i antyalergicznych, a jednocześnie utrzymujących naturalne ciepło ciała. Dzięki zawartości dodatnich jonów srebra eliminuje wywoływanie alergii dając jednocześnie komfort i wygodę podczas noszenia. Zapewnia wysoki stopień oddychania, bardzo dobrze odprowadza wilgoć, zachowując jednocześnie optymalną ciepłotę ciała. W pudełku z biustonoszem znalazłam instrukcję, w jaki sposób prawidłowo dopasować biustonosz. Bardzo przydatna informacja dla tych, które nie miały o tym pojęcia i nosiły niedopasowane staniki. Jakość biustonosza jest bardzo dobra, szwy są dopracowane i regularne (trafiałam na takie modele, które były wykonane niechlujnie). Biustonosz posiada plastikowe części służące do regulacji ramiączek oraz odpinania miseczek, dzięki czemu nie uczula. Biustonosz jest wyposażony w 3 haftki, dzięki czemu z łatwością dopasujemy go do swojego obwodu ciała. Ma on sportowy charakter i wygląda na wygodny. Istotne jest też dla mnie to, że to nasz rodzimy produkt :)

Wrażenia po użyciu - biustonosz

Biustonosz dobrze dopasowuje się do ciała. Jest elastyczny, miękki i przyjemny w noszeniu. Nie czułam nieprzyjemnego ucisku czy gniecenia, jak w przypadku większości biustonoszy.


Podczas noszenia stanik się nie rozpina :) - haftki bardzo dobrze trzymają. Zapięcie przy staniku, służące do odpięcia miseczki w celu karmienia maluszka, bardzo wygodnie się rozpina.


Pierwsze wrażenia - figi ciążowe pod brzuch

Informacje, jakie znalazłam na opakowaniu mówią, że figi są bezszwowe, hipoalergiczne, idealnie dopasowane i oddychające. Dzięki zawartości dodatnich jonów srebra eliminują wywoływanie alergii, a specjalnie dobrana struktura siateczki zapewnia zwiększoną cyrkulację powietrza. Producent dodaje jeszcze, że zaawansowana technologia gwarantuje trwałość produktu, czyli dziurki po nałożeniu bielizny nie rozrywają się. Powietrze dochodzi do skóry i wzmaga proces skutecznego odprowadzania potu. Jest to dla mnie istotna wiadomość, gdyż głównie noszę bieliznę bawełnianą, by nie przegrzewać narządów rodnych.
Tak, jak w przypadku biustonosza, jakość wykonania tej bielizny jest bardzo dobra. Są przyjemne w dotyku i elastyczne.

Wrażenia po użyciu - figi ciążowe pod brzuch

Figi są bardzo wygodne. Nie uciskają. Są przyjemne zarówno w dotyku, jak i użytkowaniu. Zdecydowanie przyjemniej się je nosi niż bieliznę bawełnianą.


Podsumowanie
Z ogromną przyjemnością nosiłam i noszę bieliznę marki BabyOno, i z czystym sumieniem polecam ją każdej kobiecie w ciąży czy też matce karmiącej (w przypadku biustonosza). Komfort, jaki odczułam podczas jej noszenia jest nieporównywalny, gdyż nie miałam jak dotąd wygodniejszej i przyjemniejszej bielizny. Jedynym, co mogłoby przeszkadzać podczas noszenia stanika, to miękkie "elementy konstrukcyjne", które okalają biust, mają tendencję do rolowania się, jednakże podczas noszenia nie odczuwa się tego wcale, a zauważyć to można odpinając miseczkę. Jeśli chodzi o figi, to jedyna rzecz, do której można by się przyczepić nie stanowi wady produktu :) otóż wkładki higieniczne bardzo się na nich rolują, a dlatego że bielizna ta współgra z naszym ciałem.


Pozdrawiam,
Agnieszka